В група „Ален Мак“ отбелязахме Световния ден на водата – 22 март 💧🌍

Потопихме се в един вълшебен свят , където чрез историята на малката капчица 💦 децата проследиха кръговрата на водата – от небето ☁️ до земята 🌱 и обратно. По достъпен и интересен начин поговорихме за това колко е важна водата за всички живи същества 🐾🌸 и защо трябва да я пазим чиста 🚰. Децата споделиха свои идеи как могат да се грижат за природата 🌿 и да не замърсяват водата .

Денят беше изпълнен с много усмивки 😊, смях 😄 и изненади 🎉! Проведохме забавни и „магични“ експерименти 🧪 с вода 💧, царевични зрънца 🌽, бои 🎨, олио и ефервесцентни таблетки 💊. С помощта на сламки и чашки създадохме малки лодки 🚤 и се забавлявахме истински 🤗

С много емоции и нови знания децата направиха още една крачка към това да бъдат отговорни и грижовни към природата 🌍💙