В група „Ален Мак“ отбелязахме Световния ден на водата – 22 март ![]()
![]()
Потопихме се в един вълшебен свят , където чрез историята на малката капчица
децата проследиха кръговрата на водата – от небето
до земята
и обратно. По достъпен и интересен начин поговорихме за това колко е важна водата за всички живи същества ![]()
и защо трябва да я пазим чиста
. Децата споделиха свои идеи как могат да се грижат за природата
и да не замърсяват водата .
Денят беше изпълнен с много усмивки
, смях
и изненади
! Проведохме забавни и „магични“ експерименти
с вода
, царевични зрънца
, бои
, олио и ефервесцентни таблетки
. С помощта на сламки и чашки създадохме малки лодки
и се забавлявахме истински ![]()
С много емоции и нови знания децата направиха още една крачка към това да бъдат отговорни и грижовни към природата ![]()
![]()





