В рамките на дейностите по Безопасност на движението по пътищата с децата от първа група се проведе беседа на тема „Вървя и се возя – пътувам безопасно“ 🚶‍♂️🚌🚦.

Чрез разговор и нагледни примери децата се запознаха с правилата за безопасно движение – как вървим по тротоара, как пресичаме с възрастен и как се возим спокойно в автомобила 🚗👶.

Беше представен кратък и достъпен стих, който помогна на децата по-лесно да запомнят правилата 📖✨.

Знанията бяха затвърдени чрез игра, в която децата с радост показаха как пътуват и се движат безопасно 🚦🎲🙂.